You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected if you put it here. آسمان شب ستاره ای - یک تعطیلات آخر هفته در فضا
یکشنبه 1392/05/20  00:00
نوع مطلب: (دیگر ،هوا فضا ،) توسط: Cumran the Crow

یک تعطیلات آخر هفته در فضا : پس از آن که در 21 ژوئیه 1969 نیل  آرمسترانگ و باز آلدرین در ناحیه دریای آسایش کره ماه قدم نهادند. شرکت های خصوصی و سازمان های تجاری تلاش ها را برای گسترش این دست از سفر های فضایی و از میان بردن محدوده های این فعالیت آغاز کردند. در آن دوران مفسران و تحلیلگران این امر امکان گذراندن یک تعطیلات فضایی برای عموم مردم را قریب الوقوع پیش بینی کردند. اما هزینه های بالا موشک ها ، فضاپیما ها و لباس های فضایی سبب شد این نوع آینده نگری را با مشکل مواجه کرد. اما نکته امیدوار کننده اینجاست که با گسترش این صنعت و همچنین ظهور نسل جدید فضاپیما های مسافربری می توان شاهد افزایش این سفر های فضایی بود . اخبار بدست آمده حاکی از آن است که مشتاقان این عرصه می تواند با هزینه حدود  200 هزار دلار تا سال 2017 ، سفر حیرت انگیز و هیجان آور و فراموش نشدنی را تجربه کنند.

البته این هزینه ها می تواند با ورود سازمان های تجاری و موسسات مسافرتی به این عرصه کاهش های چشمگیری داشته باشند. همچنین برای کاهش قیمت ها به نسل جدید لباس های فضایی ، فضاپیما ها و راکت هایی با قیمت پایین می توان استفاده کرد.

فضاپیما

هرمس Hermes ، نام نسل جدیدی از فضاپیما با امکاناتی نظیر شاتل های فضایی است که به تدریج مراحل جذب سرمایه گذران گذرانده و انتظار می رود تجربه 40 ساله متخصصان ناسا را در زمینه طراحی قطعات و سیستم نیروی محرکه مدولار را با کاهش هزینه های این تحقیقات و همچنین عملیات پیاده سازی آن را به طور کامل با یکدیگر ادغام کرده و سبب جذب مشتاقان به این نوع سفر های فضایی شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شرکت Stars System ، مجری این فرآیند ، از نمونه اولیه طراحی شده این سازه با هزینه پیش بینی شده رونمایی و همچنین کرد که هر صندلی این فضاپیما با هزینه حدود 150 برای هر شخص است. نخستین فضانوردان این مجموعه تا 4 سال آینده عزیمت خواهند کرد.

لباس فضانورد

یک لباس فضایی زمانی کارآمد خاهود بود و امنیت فضانورد را در محیط بی رحم فضا فراهم آورد و نه تنها به عنوان یک پوشاک بلکه باید تجهیزات فضانورد را مهیا کند و همچنین از نظر زیست محیطی نیز کارآیی لازم را داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

استفاده از لباس های زیر مداری راهی مناسب برای تامین امنیت فضانوردان در سفر های تجاری تفریحی به فضاست ؛ 3G نام یکی از این گونه لباس ها که مختص سفر های تجاری زیر مداری و مداری است ، دارای تاییدیه استاندار از سوی سازمان فضایی آمریکا (ناسا) می باشد. هزینه این لباس ، که تا پایان سال 2013 در انحصار عموم مردم قرار خواهد گرفت ، 10 هزار دلار برآورد شده است که در مقایسه با لباس های کنونی ناسا با قیمتی بالغ بر 1 میلیون دلار ، هزینه ناچیزی محسوب می شود.

آژانس های گردشگری فضایی

سفر های فضایی در نگاه اول  هزینه های سنگینی را در پی خواهند داشت ، اما با ورود شرکت هایی نظیر Virgin Galactic به این عرصه و بوجو آمدن بازار رقابت ، شاهد کاهش هزینه ها خواهیم بود ؛ اما پرسش اینجاست که چگونه این شرکت ها از پس چنین هزینه های سرسام آوری مقابله می کنند؟ پاسخ کاملا روشن است ؛ این هزینه های هر چند سنگین به نظر می رسند اما در مقابل هزینه های نجومی ارسال فضانورد به فضا چندان هم ولخرجی محسوب نمی شود!

بسته های پیشنهادی شرکت ویرجین گالاکتیک شامل یک ست پایه به ارزش 200 هزار دلار و همچنین یک ست ممتاز فضایی به ارزش 1 میلیون دلار است که نخستین بسته تمامی امکانات لازم برای یک سفر فضایی شامل لباس فضانوردی و … را داراست ؛ اما بسته دیگر که چر هزینه تر است ، اجاره یک روزه یک شاتل فضایی برای 6 نفر را شامل است.

اگر شما هم از مشتاقان سفر تفریحی به خارج از جو زمین هستید ، از هم اکنون و بمدت 4 سال پول های خود را در قلک ها  به میزان حداقل 1.2 میلیون دلار پس انداز کنید !


آخرین پست ها

©2011-2013 skyofstarrynight.mihanblog.com                                        all right reserved

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات