You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected if you put it here. آسمان شب ستاره ای - مطالب هفته سوم مرداد 1392
دوشنبه 1392/05/21  00:00
نوع مطلب: (دیگر ،اختر فیزیک ،فیزیک ،) توسط: Cumran the Crow

اینشتین در سال 1915 در نظریه نسبیت عام خود از سیاه‌چاله‌ها سخن گفت. این پدیده مرموز طبیعی کماکان در کانون توجه فیزیکدانان و اخترشناسان است
در اینجا سعی می‌کنیم به مفهوم سیاه‌چاله بپردازیم و با آن بیشتر آشنا شویم.

در کلامی ساده، سیاه‌چاله چیزی است که از متلاشی شدن یک ستاره بزرگ باقی می‌ماند. اگر با مفهوم "ستاره" آشنا باشید می‌دانید که ستاره جسم بزرگی است که در داخل آن همجوشی در مقیاسی بزرگ و به طور پیوسته انجام می‌شود.

به دلیل بزرگ بودن جرم ستاره‌ها و گسترده بودن گاز در ساختار آن‌ها، میدان جاذبه گرانشی همواره در تلاش برای متلاشی کردن ستاره است. از طرفی همجوشی که در مرکز ستاره انجام می‌شود عامل ایجاد ثبات در این میان است و با مقابله با میدان گرانش، ستاره را از نابودی حفظ می‌کند.


یکشنبه 1392/05/20  00:00
نوع مطلب: (دیگر ،هوا فضا ،) توسط: Cumran the Crow

یک تعطیلات آخر هفته در فضا : پس از آن که در 21 ژوئیه 1969 نیل  آرمسترانگ و باز آلدرین در ناحیه دریای آسایش کره ماه قدم نهادند. شرکت های خصوصی و سازمان های تجاری تلاش ها را برای گسترش این دست از سفر های فضایی و از میان بردن محدوده های این فعالیت آغاز کردند. در آن دوران مفسران و تحلیلگران این امر امکان گذراندن یک تعطیلات فضایی برای عموم مردم را قریب الوقوع پیش بینی کردند. اما هزینه های بالا موشک ها ، فضاپیما ها و لباس های فضایی سبب شد این نوع آینده نگری را با مشکل مواجه کرد. اما نکته امیدوار کننده اینجاست که با گسترش این صنعت و همچنین ظهور نسل جدید فضاپیما های مسافربری می توان شاهد افزایش این سفر های فضایی بود . اخبار بدست آمده حاکی از آن است که مشتاقان این عرصه می تواند با هزینه حدود  200 هزار دلار تا سال 2017 ، سفر حیرت انگیز و هیجان آور و فراموش نشدنی را تجربه کنند.

البته این هزینه ها می تواند با ورود سازمان های تجاری و موسسات مسافرتی به این عرصه کاهش های چشمگیری داشته باشند. همچنین برای کاهش قیمت ها به نسل جدید لباس های فضایی ، فضاپیما ها و راکت هایی با قیمت پایین می توان استفاده کرد.


سه شنبه 1392/05/15  00:00
نوع مطلب: (دیگر ،فیزیک ،هوا فضا ،) توسط: Cumran the Crow

پس از تثبیت هواپیماها به عنوان یک وسیله جنگی شناسایی آنها برای طرف مقابل به دغدغه ای جدی تبدیل شد که راه حل های مختلفی برای حاصل شدن مقصود بوجود آمد. استفاده از شبکه دیده بان های زمینی و هوایی و سامانه هایی برای تشدید صدای منتشر شده از هواپیما از جمله این راه ها بود.

سیر تکامل رادار از حدود سال 1860 آغاز شده و در اواسط دهه 1930 اولین نسل رادارها متولد شدند. رادار از کلمات Radio Detection and Ranging گرفته شده که نیروی دریایی آمریکا در سال 1941 آن را پیشنهاد داد و بیش از 70 کشور این نامگذاری را ‌پذیرفتند. این اصطلاح به معنای کشف و فاصله یابی رادیویی است. اولین رادار کامل توسط «سر رابرت واتسون وات» ساخته شد که حدود 320 کیلومتر(200 مایل) برد داشته و با امواج FH کار می کرده است. با وقوع جنگ دوم جهانی استفاده از رادار برای کار هشدار زودهنگام رنگی جدی به خود گرفت و انگلستان موفق شد با بکارگیری زنجیره ای از رادارها سامانه پیش اخطار خود را راه اندازی کرده و علیه دسته های بمب افکن آلمانی مورد استفاده قرار دهد.


  • آخرین ویرایش:-
  • برچسب ها:رادار ،iff ،
آخرین پست ها

©2011-2013 skyofstarrynight.mihanblog.com                                        all right reserved

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic