You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected if you put it here. آسمان شب ستاره ای - مطالب هفته دوم آبان 1392
همزمان با برگزاری اجلاس بین*المللی بازرگانی فضایی 2013 در لندن، مدیرعامل شرکت هلندی Mars One به ارائه جزئیاتی در خصوص سفر بی بازگشت به مریخ و نحوه همکاری شرکت*های مختلف با این پروژه پرداخت.

سازمان خصوصی و غیرانتفاعی Mars One قصد دارد با ساخت مستعمره انسانی بر سطح سیاره سرخ، نخستین گروه ساکنان را تا سال 2023 با یک بلیت یک طرفه راهی مریخ کند.

«باس لانس دروپ» بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت هلندی در اجلاس بین المللی بازرگانی فضایی 2013 در لندن اعلام کرد که تاکنون بیش از 200 هزار درخواست برای سفر بی*بازگشت به مریخ از 140 کشور جهان ثبت شده که 80 درصد درخواست ها به مردان اختصاص دارد.

مسن ترین متقاضی 83 ساله و جوانترین فرد نیز یک دانش آموز ابتدایی است؛ این دانش آموز هشت ساله خواستار نام نویسی در این پروژه شده و عنوان کرده که تا ده سال آینده و زمان اجرای مأموریت اصلی (سال 2023 میلادی) شرط سنی 18 سال تمام را خواهد داشت.

جزئیات کامل در خصوص نحوه انتخاب داوطلبان اولیه برای گذراندن دوره آموزشی در ماه دسامبر (آذر ماه) منتشر و فرآیند انتخاب نیز بصورت زنده از تلویزیون پخش خواهد شد.

«لانس دروپ» خواستار پیوستن شرکت ها و سازمان های فعال در حوزه سفرهای فضایی به این برنامه شد و تأکید کرد: کشورهای مختلفی علاقه*مند انجام مطالعات بر سطح مریخ هستند که می توانند تجهیزات مورد نظر خود را با کمک کاوشگر Mars One به این سیاره منتقل کنند؛ همچنین زمینه همکاری با شرکت هایی که بدنبال تبدیل شدن به نخستین برند تجاری در مریخ هستند، وجود دارد.

گام نخست برای اجرای این پروژه، بررسی شرایط زندگی انسان بر سطح سیاره سرخ است و به همین منظور سیستم های آزمایشی بر روی یک کاوشگر که تا سال 2016 راهی سیاره سرخ می*شود، شرایط محیطی را مورد ارزیابی دقیق قرار می*دهند.

برای ارسال گروه نخست از ساکنان آینده مریخ متشکل از چهار داوطلب، بودجه شش میلیارد دلاری و برای اعزام گروه*های بعدی نیز به بودجه چهار میلیارد دلاری نیاز است.

گفتنی است، تاکنون 14 ایرانی برای سفر بی*بازگشت به مریخ ثبت نام کرده*اند.


  • آخرین ویرایش:-

  سیاره ای که تازه متولد شده و دور از ستاره اش در فضا شناور استدنیای سیاره ای همچنان عجیب تر می شود. دانشمندان پیش تر سیاره های بدون مقصدی را كشف كرده بودند كه به دور از ستاره هایشان در فضا در حركتند. اما سیاره تازه متولد شده PSO J318.5-22كه تنها 12 میلیون سال دارد با اینكه هیچ ستاره ای در اطرافش وجود ندارد، خواصی مشابه سیاره های جوانی كه در اطراف ستاره های جوان هستند را از خود نشان می دهد
.
مایكل لو (Michael Liu) از دانشگاه هاوایی می گوید: `ما تا حالا جسمی مانند آن را ندیده ایم. این سیاره همه خواص سیاره های جوانی را كه در اطراف دیگر ستاره ها یافت می شوند دارد اما به تنهایی در فضا شناور است. اغلب با خود فكر می كردم كه آیا چنین اجرام منزوی هم در فضا وجود دارند؛ حالا می بینم بله وجود دارند.`
این سیاره در فاصله 80 سال نوری از ما قرار دارد كه تقریباً نزدیك است و بخشی از یك گروه ستاره ای به نام Beta Pictoris است كه 12 میلیون سال پیش دور هم جمع شده اند. سیاره ای در مداری به دور ستاره Beta Pictoris می گردد اما PSO J18.5-22 جرم كمتری داشته و احتمالاً به گونه متفاوتی به وجود آمده است.
ستاره شناسان این سیاره را كه جرم آن شش برابر جرم مشتری است وقتی كه به دنبال كشف یك كوتوله قهوه ای یا یك ستاره نارس بودند، كشف كردند.
این سیاره توسط تلسكوپ PANSTAR 1 كشف شد.

ترجمه شده از سایت: universetoday

 


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 1392/08/9
آخرین پست ها

©2011-2013 skyofstarrynight.mihanblog.com                                        all right reserved

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic